Druk UV to nowoczesna technologia druku cyfrowego - głowice nanoszą na drukowany materiał bardzo dużo malutkich kropelek kolorowego tuszu, tworząc wysokiej jakości obrazy. Kluczowym elementem technologii druku UV są polimerowe tusze oraz lampy UV. Tusz po zetknięciu z materiałem jest naświetlany lampami UV, przez co zamienia się w cienki, kolorowy i trwały plastik.

Druki wykonane w tej technologii cechuje wysoka estetyka oraz świetne odwzorowanie kolorów, nawet na tzw. „trudnych podłożach”. Z kolei wielkość naszych maszyn powoduje, że możemy produkować wielkie projekty w wysokiej jakości. Płaskie materiały do grubości do 9,5 cm mogą mieć nawet 200 x 315 cm.

Drukować możemy zarówno na sztywnych płytach (np. szkło, pleksi, opal, PCV, dibond, MDF, sklejka, OSB, drewno, aluminium, karton itd.) oraz materiałach z roli (np. Baner, zwykły papier, tektura falista, folia samoprzylepna, płótno itd.).

Wydruki z maszyn UV cechuje wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia. Utwardzony w procesie druku plastik jest odporny na warunki atmosferyczne takie jak woda, słońce, mróz itp. dużo bardziej niż druk solwentowy czy lateksowy. Poza tym druku UV nie trzeba zabezpieczać dodatkową warstwą lakieru czy laminatu ochronnego.

Chcąc zapewnić świetne odwzorowanie kolorów na ciemnych materiałach, jako pierwszą warstwę można nadrukować biały kolor. Dodatkowo biały tusz pozwala nam na drukowanie białych grafik na kolorowych materiałach.

Ze względu na charakterystykę druku UV technologia ta ma bardzo szerokie zastosowanie w różnych branżach czy miejscach. Mieszkania, biura, fabryki, centra handlowe, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz są miejscami, gdzie coraz częściej spotykamy realizacje w oparciu o druk UV. Zachęcamy do odwiedzenia strony, na której publikujemy przykładowe realizacje.


ZAPRASZAMY DO
KONTAKTU